Закладки бошки в Нарьян-маре

Güce Tapanlar ve Tarihe Karşı Sorumluğumuz 2

Güce Tapanlar ve Tarihe Karşı Sorumluğumuz 2

source site Gönderildi.Eser Alpkaya in Yazarlar, Yorum & Görüş

here Güç siyasetin temelini oluşturan amaçlardan birisidir. Devletin var olabilmesi için bir toprak parçasında egemenlik kurması gerekir. Tarih boyunca kurulan devletlerin bir çoğu savaş sonrası ve kan dökülerek kurulması gücün siyasi literatürdeki önemini kanıtlamaktadır. Bu nedenle siyaset biliminde realist teoriyi benimseyenler görüşlerini güç üzerine temellendirirler ve devletler arasında barış ortamının sağlanması için güç dengesinin mevcut olması gerektiğini savunurlar. Güç eğer içinde adalet ve hakkaniyet barındırıyorsa meşrudur. Diğer türlü bu halkın zorbalıkla yönetildiğini gösterir. İşte bunu sağlamak için gücü elinde bulunduran yöneticilere demokratik rejimler gücü anayasal çerçevede kullanma imkanı tanır.

http://phanthang.net/animalism/mef-chto-takoe.html Ne yazık ki bu sistem, yakın tarihte de en bariz örneği nazi rejiminde olduğu gibi, totaliter diktatörlerin sandık yoluyla iktidara gelmesini sağlayabilmektedir. Yönetici kendini her şeye muktedir görerek yönettiği halkın özel yaşamından, eğitimine ve zamanla geleceğini ipotek altına almaya çalışarak sistemin açıklarını kullanabilmektedir. Buradaki kanımca dikkat edilmesi gereken önemli nokta kendilerini güce tapanlar olarak tanımladığımız kişilerdir.

click here Çoğu zaman kraldan fazla kralcılık yaparak yöneticileri güç sarhoşluğuna iten bu kişiler, onun altından kendi menfi çıkarlarını sağlamakta ya da kişisel zaaflarını güç sahibi kişilerin yanında bulunarak tatmin etmektedirler. Bunların karşısında ise her zaman tek başına bireyler dikilecek ve tarihe karşı sorumluluğunu yerine getirecektir.

Фролово купить ускоритель Aynı şu anda olduğu gibi. Tüm yönetimi adım adım iki dudağı arasına hapsetmeye çalışan ve iktidarın 3. döneminde git gide otoriterleşen Recep Tayyip Erdoğan, çevresinde ve medyada sivil toplum kuruluşlarda gerek kendi eliyle oluşturduğu gerek ise kendiliğinden yukarıda saymaya çalıştığımız olası nedenlerden etrafına toplanan kişiler sayesinde tam anlamıyla bir güç sarhoşluğu içine girmiş durumdadır. Ne yazık ki kendi eliyle bu şekilde ona ulaşabilecek yapıcı eleştirileri de engelleyerek bir korku imparatorluğu kurulmasını sağlamıştır. Ben merkezli söylemlerinin yanında, son alkol düzenlemesinde yaşadığımız gibi olayları gereksiz yere dini söylemlere çekerek çıkış noktası olan islamcı camiya hoş gözükmeye çalışmış, diğer taraftan ona oy veren ya da vermeyen orta sınıftın daha çok tepkisini üzerinde toplamıştır.

Черемхово купить ускоритель Bu tepki Türkiye tarihinde görülmemiş bir şekilde Taksim Gezi Parkındaki ağaçların kesilmesine karşı yapılan eylemin polis tarafından orantısız güç kullanılarak bastırılmaya çalışılması üzerine, özellikle twitter ve facebook aracılığıyla kitlelerin başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında meydanlara dökülmesine neden olmuştur. Şunun özellikle altını çizmek gerekir; olayların ağaç kesilmesi üzerinden sembolleşmesinin arkasında çok büyük bir toplumsal tepkinin, özellikle Recep Tayyip Erdoğan üzerinde somutlaşan kin ve nefret söylemlerinin halkta yarattığı rahatsızlığın sonucunda meydana geldiğidir.

http://tresnobautjaya.com/lawful/zakladki-amfetamin-v-sayanogorske.html Erdoğan olaylar başlamasından sonra da kışkırtıcı söylemlere devam ederek olayın ciddiyetini okuma konusunda ne kadar yetersiz olduğunu göstermiştir. Bir yöneticiden bir devlet adamından beklenmeyecek sözler söyleyerek olayların belki de bu kadar uzamasının baş aktörü olmuştur. Oysaki dilinden hiç düşürmediği Mevlana’nın Yunus’un Şeyh Edebali’nin sözleri onun ağzında halka hoş gözükmek için sadece bir slogandan ibaret olduğunu, bunlardan hiç nasibini alamadığını gözler önüne sermiştir.

watch Bir devlet adamı başında bulunduğu makanın sorumluluğunun farkında ve attığı her adımı, aldığı her kararı çevresinde bulunan diğer ilgililere ve halka danışarak alan ve bu kararları vicdan terazisinde tartıp uygulamaya döken; hatalı olduğu yerlerde nefsine yenik düşmeden geri adam atmasını bilen; . söylemlerinde birleştirici olan; Mevlanalardan, Yunuslardan devraldığımız ilim ve irfan kültürünü doğru okuyarak, hareketlerine de olabildiğince yansıtmaya çalışan kişi olmalıdır. Yönetici her şeyden önce dinlemeyi bilen kişi olmalıdır.

source link Tüm bunlardan yoksun olduğunu kanıtlayan Erdoğan; 10 yıldır ülkeyi bir fanus içinden yöneterek gün geçtikçe hedeflerini gerçekleştirebilmek için otoriterleşmekte ve buna karşı çoğunluğu kendilerini sadece özgürlükçü olarak tanımlayan büyük bir kitle onurlu bir duruş sergileyerek isyan etmektedir. Şu anda olayların nereye kadar gideceği ve nasıl sonuçlar doğuracağı kestirilemese de önemli bir kısmı bağımsız bireylerden meydana gelen bu sivil hareket ile şüphesiz ki siyasetimizde önemli bir kırılma yaşanacaktır. Bundan sonra gücü elinde bulunduran hiçbir yönetici ne kadar oy alırsa alsın hakkını aramaya alışmış bireylerin oluşturduğu bir toplumda istediği gibi toplum mühendisliği yapamayacaktır.

http://haiyenpg.com/mock/kupit-boshki-v-protvino.html  

http://rukasiindia.com/retail/relanium-ili-fenazepam-chto-silnee.html Eser Alpkaya

go here Tagged with:

Hakkında Eser Alpkaya

1 Yorum mevcut

  1. Haklı olanları güçlü kılamadığımız için güçlü olanları haklı kılmaya çalışan bir demokrasi sisteminde gücün kölesi olanları tarih yazmıştır ve yazacaktır…

Cevap Ver.

Üste Çık
For daughter sparingly bad the sink past
generic Lasix acquire dopoxetine