follow

Almanya’da Koalisyon görüşmeleri

Almanya’da Koalisyon görüşmeleri

Купить экстази в Саяногорск Gönderildi.Ali Erol Cetin in Avrupa, Dünya, Haber Analiz, Yazarlar

мдма закладка 22 Eylülde gerçeklesen genel seçimlerden sonra Almanya’da tanınmış bir durum yaşanmakta. Tarihinde hiç bir zaman tek bir partiyi iktidara getirmeyi başaramayan Almanya, 2013 genel seçimlerinden sonrada aynı durumla karşı karşıya kaldı.

курить кокаин Son hükümetin bir parçası olan Hıristiyan Demokratlar Birligi (CDU) 2009 seçimlerinde aldıkları %33.8lik oy oranını 2013de %41.5e arttırmayı başarsada, ortağı olan Hür Demokrat Partisinin (FDP) mevcut %5lik seçim barajını geçememesiyle birlikte yeni bir koalisyon ortağı aramak zorunda.

Bu durumda seçimlerden %25.7lik oranla ikinci büyük parti olarak çıkan Soysal Demokrat Partisi (SPD) CDU için çalınacak ilk kapı. SPD seçim öncesinde büyük bir koalisyon hedeflemediklerini açıklamış olsada, CDU’nun kendileriyle görüşmek istemesinden memnun. Böylece yeni kurulacak hükümete büyük bir sosyal demokrat damgası vurmayı hedefleyen SPD taleplerinde ısrarlı.

Uzun süredir koalisyon görüşmeleri içinde olan iki parti birtürlü ortak noktalarda buluşamamakta. Soysal Demokratların direndiği bazı noktalar şunlar:
-Ülke çapında asgari ücret saatte 8,50€ olacak
-CDU’nun talep ettiği otoyol ücreti kabul edilemez
-Homoseksüel evliliklere kanun yolu açılacak
-Egitim sisteminde tam-gün-okul reformu gerceklesecek
-Büyükşehirlerdeki aşırı kira artışına mani olacak adımlar atılacak
-Emeklilik yaşı 67den 63e indirilecek
Ve Almanya’da yaşayan Türkler için en önemli nokta
-Almanya’da doğmuş yabancılara bugüne kadar tanınmayan çifte vatandaşlık hakkı tanınacak.

SPD’nin bu konularla ilgili tasarılarına CDU sıcak bakmıyor. Bundan dolayı 2 aydır süren koalisyon görüşmeleri çıkmaza girmiş gibi görünüyor. Öte yandan parlamentoya girmeyi başaran diğer iki parti, Yeşiller (Die Grünen) ve Sol Parti (Die Linke), muhalefet rolünü kabullenmiş durumdalar.

Ali Erol Çetin

Hakkında Ali Erol Cetin

Cevap Ver.

Üste Çık
For daughter sparingly bad the sink past
generic Lasix acquire dopoxetine